Kontrast:

Projekt Staged - transgraniczna współpraca w zakresie materiałów, innowacji i design   

Celem projektu jest zorganizowanie trwałej transgranicznej współpracy w zakresie materiałów, innowacji i design dla naszego regionu jak i całej Europy. Nie jest to novum, współpraca w tej dziedzinie trwa już pomiędzy niemieckimi i czeskimi projektantami i została uwieńczona pierwszą transgraniczną nagrodą podczas drezdeńskiej Interier Messe.  Tematem przewodnim pilotażowej wystawy „Material word” była kontemplacja materiałów w projektowaniu mebli.

Pilotażowy projekt Staged stwarza studentom design i młodym absolwentom możliwość zaprezentowania ich projektów szerszej publiczności, nawiązania kontaktów z regionalnymi przedstawicielami gospodarki i przemysłu oraz zapewnia udział w Workshopach i seminariach. Najlepsze prace zostaną zaprezentowane w ramach drezdeńskiej Interier Messe. Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez międzynarodowe jury, w skład którego wchodzą specjaliści od tworzyw czy też materiałów. Nagroda ufundowana jest przez Messe Dresden, Deutschen Werkstätten Hellerau und Sächsiche Heimatwerk. Zwycięskie prace będą prezentowane jako wystawa objazdowa w miastach Niemiec i Czech.

Od 2015 r. współpraca ma zostać rozszerzona o trzy województwa w Polsce: dolnośląskie, opolskie i lubuskie.

Celem rozwinięcia i kontynuacji projektu, jego twórcy zainteresowani są pozyskaniem do współpracy inwestorów i partnerów oraz przedstawicieli polityki, nauki, gospodarki, kultury i mediów.

Regionalne Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Innowacyjnych przy PWSZ w Nysie dysponuje dla zainteresowanych danymi teleadresowymi osób do kontaktu w sprawie projektu Staged.

 

dr inż. Piotr Woźniak

Regionalne Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Innowacyjnych przy PWSZ w Nysie

Opublikowano: 15-03-2014




REKRUTACJA na studia:  77 4474849
Budynek A, ul. Chodowieckiego 4, sala 210

rekrutacja.pans.nysa.pl




Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie © 2022. Kontakt z webmasterem, napisz do: Adam Dudek , Łukasz Wąsik