Zakończył się 11. NFN
Za nami 11. Nyski Festiwal Nauki. Przez dwa festiwalowe dni łącznie około 4000 osób uczestniczyło w pokazach badań laboratoryjnych, ćwiczeniach, warsztatach, wykładach, wystawach i konkursach. PWSZ w Nysie dla swoich gości przygotowała kilkadziesiąt wydarzeń o charakterze naukowym, które spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników festiwalu.
Od 9 do 10 września w PWSZ w Nysie trwał Nyski Festiwal Nauki. Wydarzenie odbyło się już po raz jedenasty, a w jego organizację włączyły się wszystkie instytuty i jednostki organizacyjne działające w Uczelni.
Swoją propozycję dla gości NFN przygotowało również Muzeum w Nysie, które oferowało prelekcje przygotowane w oparciu o wystawę czasową pt. „Anatomia człowieka w grafice europejskiej XVII i XVIII wieku”. Natomiast Uniwersytet Trzeciego Wieku im. J. Kozarzewskiego w Nysie zorganizował projekcję filmu dokumentalnego pt. „Druga młodość w jesieni życia”, który został nagrany przez słuchaczy nyskiego UTW.
W środę, 9 września, z festiwalowych atrakcji korzystali przede wszystkim uczniowie szkół gimnazjalnych, a w czwartek 10 września - ponadgimnazjalnych. Wszyscy uczestnicy NFN mieli możliwość przeprowadzić osobiście różnego rodzaju doświadczenia i ćwiczenia naukowe z wykorzystaniem nowoczesnych pomocy dydaktycznych. Nie zabrakło także testów, rebusów i innych konkursów z nagrodami.
Szczegółowy program wydarzeń, które odbyły się w ramach 11. Nyskiego Festiwalu Nauki jest dostępny na stronie internetowej festiwalu www.pwsz.nysa.pl/nfn
Co ciekawe w wydarzeniach odbywających się w ramach NFN wzięli udział nie tylko uczniowie i nauczyciele szkół z terenu województwa opolskiego. PWSZ w Nysie odwiedziła także młodzież z województwa dolnośląskiego.
Podobnie jak w roku ubiegłym sercem festiwalu było Regionalne Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Innowacyjnych PWSZ w Nysie, na terenie którego odbyły się liczne zajęcia warsztatowe oraz pokazy – m.in. sprzętu do realizacji dźwięku, czy urządzeń do wizualizacji i wirtualizacji.
Podczas 11. NFN odbył się także Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Ponadgimnazjalnych. Nie zabrakło również zmagań sportowych. W hali AZS PWSZ Nysa odbyły się turnieje: siatkówki, koszykówki i futsalu.
NFN został objęty licznymi patronatami, m.in. Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministra Zdrowia oraz Centrum Nauki Kopernik.
Celem festiwalu była szeroko rozumiana promocja nauki oraz osiągnięć naukowych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. Tym samym warto podkreślić, że nyska Uczelnia, jako pierwsza i jedyna Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa jest jednym z czterech polskich członków EUSCEA - European Science Events Association (Europejskiego Stowarzyszenia Wydarzeń Naukowych) z siedzibą w Wiedniu.
Organizatorzy już dziś zapraszają na kolejny, 12. Nyski Festiwal Nauki, który odbędzie się za rok.
Zobacz także NFN w obiektywie!
Media o festiwalu:
24opole.pl Nyski Festiwal Nauki po raz 11
TVP Opole Rozpoczął się 11. Nyski Festiwal Nauki
TVP Opole Kurier Opolski: 9 września 2015
Radio Opole Wiedza, rozrywka i ciekawostki. Od jutra Festiwal Nauki w Nysie
Radio Opole Mokro, wesoło, ale i pożytecznie. Nyski Festiwal Nauki rozpoczęty
Biuro Nyskiego Festiwalu Nauki
Opublikowano: 10-09-2015

































